BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Az MSZP és a KDNP jól jár, a többiek ráfizetnek

Az MSZP és a KDNP kivételével valamennyi párt állami támogatása csökken a 2006-os országgyűlési választások után, a Centrumpárt és a Munkáspárt a jövőben pedig nem jogosult állami támogatásra, mert a választásokon a leadott szavazatok kevesebb mint egy százalékát szerezte meg. Júniustól ugyanis már a 2006-os parlamenti választások eredménye alapján járó összeget folyósítják a pártoknak. A kormány a héten fogadta el a pártok és alapítványaik támogatásáról szóló törvény végrehajtásához szükséges határozatot.
A párttörvény előírásai szerint a választások után, az új parlament megalakulását követő hónaptól már a módosított összegű állami támogatást kapják a pártok. Ezt egyébként kétféle módon: közvetlenül, illetve alapítványaikon keresztül.
Előbbire az idei költségvetési törvényben 2,5489 milliárd forint áll rendelkezésre, az utóbbi kerete 1,1204 milliárd. Mindennek értelmében közvetlen támogatásként éves szinten az MSZP 960,2, a Fidesz 826,6, a KDNP 137,3, az MDF 251,2, az SZDSZ 269,8 millió forint állami támogatásban részesül. Ehhez jön az alapítványokon keresztül folyósított támogatás – az előírt feltételeknek az MSZP, a Fidesz, az MDF és az SZDSZ felel meg.

A pontos támogatási összegek az alábbi kapcsolt cikkben található táblázatban láthatók

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.