Minden próbázó gyÕztes
Ha július 22-én is ilyen lesz az idÕ, mint most Medárdkor, akkor úszni fogunk! - mondta Szántó László,a Somogy Megyei Önkormányzat vezetÕ fÕtanácsosa, a sorrendben 25. Coca-Cola Balaton-átúszás fÕszervezÕje arra utalva, hogy a tavalyi erÕpróbát a rossz idÕ miatt el kellett halaszta- ni. - Nem gyÕzzük hangsúlyozni, hogy ez nem verseny; mindenki gyÕztes, aki sikerrel leküzdi a Révfülöp és Balatonboglár közti 5,2 kilométeres távot. Mindig is a biztonságot tartottuk a legfontosabbnak, s ez így lesz most júli- us 22-én, szombaton is.
Több mint ezerfÕs rendezÕi csapat dolgozikmajd azért egész nap a víz- ben és a parton, hogy ne lehessen semmi probléma. Szántó László akit nemrég újabb négy évre megválasztottak a Magyar SzabadidÕsport Szövetség egyik alelnökének, több mint két évtizede tagja a Magyar Ökölvívók Szövetsége elnökségének is. Nem véletlen hát, hogy július 22-én több jó nevÛ bunyósunk is megpóbálkozik a Balaton-átúszással. Közülük négyen a Rolling Rock Caféban rendezett sajtótájékoztatóra is eljöttek. Káté Gyula (fÕiskolai és junior világbajnok, felnÕtt-vb- és Eb- harmadik, az uniós országok bajnokságának többszörös gyÕztese): -Már tavaly is úsztam volna a profinak állt Balzsay Károlylyal együtt, a rossz idÕ miatt azonban akkor sajnos el kellett halasztani a Balaton-átúszást. Az idén mindenképpen be szeretném pótolni. Bár elÕtte lesz az Európa-bajnokság, amin természetesen nagyon szeretnék ott
lenni, de a Balaton-átúszást sem akarom kihagyni.
Szili István (az európai uniós országok bajnokságának tavalyi második helyezettje, idei bajnoka): -Õszintén megvallom, nem igazán szeretek úszni... A leghosszabb táv, amit eddig leúsztam, az talán ha két kilométer volt. A Balaton-átúszás több mint öt kilométer, de most már csak azért is megcsinálom.
Darmos József (az idei uniós országok bajnokságának bronz- érmese, a tavalyi felnÕtt-világ- bajnokság ötödik helyezettje): Még soha nem vettem részt ilyen erÕpróbán. Remek bulinak tÛnik a dolog; ha a többiek mennek, nekem is ott a helyem!


