BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Áder: a magyar politika nem kihívás számomra

Megerősítették tegnap a Fidesz-frakció eddigi tisztségviselőit a képviselőcsoport zárt ülésén Megerősítették a Fidesz-frakció eddigi tisztségviselőit a képviselőcsoport zárt ülésén. Egyhangúan újraválasztották a frakcióvezetőt, Navracsics Tibort, valamint a párt által delegált parlamenti alelnököket, Áder János mellett Lezsák Sándort.

Ismét megszavazták a parlamenti jegyzőket, Szűcs Lajost, Németh Zsoltot és Hende Csabát, illetve a bizottsági elnököket és alelnököket is, csak a bizottsági tagságban volt néhány csere.

A három főállású frakcióvezető-helyettes továbbra is Varga Mihály, Pelczné Gáll Ildikó és Répássy Róbert, utóbbi mint frakcióigazgató is ellátja feladatát. Navracsics Tibor a következő három évtől azt várja, hogy sikerül megőrizni a munkában az eddigi stabilitást, szakmaiságot és hitelességet, valamint továbbra is kormányképes alternatívát mutatnak fel az Országgyűlésben.

Áder János a képviselőcsoport zárt ülésén még a szavazás előtt nyilatkozott arról, hogy 2009-től szándékai szerint EP-képviselőként kívánja folytatni politikai pályafutását. Ennek megfelelően parlamenti alelnöki mandátuma szándékai szerint csak két évre, 2009-ig szól majd.

Erről az elhatározásáról már korábban értesítette Orbán Viktor pártelnököt és Szájer Józsefet, a Fidesz EP-frakciójának vezetőjét, akik ezt támogatták. „2006 után a magyar belpolitika – legalábbis ebben a ciklusban – nem tartogat túl sok kihívást számomra, így hosszas gondolkodás után, sok emberrel konzultálva úgy döntöttem, uniós színtéren folytatom politikai pályafutásomat, mivel a későbbiekben az ott szerzett tudás, tapasztalat jól kamatoztatható” – hangoztatta Áder. A parlament elnökének döntésében szerepet játszott a választási vereség is. Áder a csornai körzetben jutott egyéni mandátumhoz. Mivel a választáshoz képest egy éven belül üresedik meg a poszt, ezért nem kell időközi választást kiírni, addig üresen hagyják majd a képviselői helyet.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.