BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Az alvilág üzen: "újra erősek vagyunk"

Sándor István „Papa” szerint Kármán Irén megverése a maffia üzenete volt mindenkinek, aki az igazság felderítésén dolgozik. Az alezredes, Kármán Irén volt munkatársa szerint ugyan az öt millió forintos nyomravezetői díj segíthet kézre keríteni az újságírónő támadóit, nem biztos azonban, hogy ezzel kézzel lehet keríteni az akció mögött álló milliárdos megrendelőt, mint ahogy szkeptikus saját peres anyagának nyilvánosságra hozatalát illetően is. Sándor István nem reménykedik a nyolcvan éves titkosítás feloldásában, mint mondta, „annyi embert megvettek a politikai életben és az igazságszolgáltatásban”.

A volt rendőr nem gondolja, hogy a Pallag-féle olajbizottság jegyzőkönyveinek nyilvánosságra hozatala fordulatot hozhat az ügyben, ezt a véleményt osztja Juhász Ferenc, az MSZP elnökhelyettese is, aki szerint mivel a bizottság nem kapta meg a szükséges adatokat az állami szervektől, nem is tudott teljes értékű munkát végezni.

Az említett bizottság feladata lett volna, hogy felderítse a rendszerváltás után működő, olajszőkítéssel foglalkozó maffia, és a politika kapcsolatát, ám a 2000-ben Pallag László vezetésével összehívott csoport úgy fejezte be tevékenységét, hogy nem tudott eredményt felmutatni. Ennek ellenére, a bizottság elnöke ellen számos politikus, és rendőr tett feljelentést, és nyert tőle milliós összegű kártérítést.

A kilencvenes években elterjedt olajszőkítés lényege az volt, hogy az olcsó, háztartási fűtőolajból kivonták a színezőanyagot, majd jóval magasabb áron, valódi dieselként adták tovább. A kezdetben csak szőkítéssel foglalkozó bűnözői körök tevékenysége később vámcsalásra és fiktív cégek létrehozására is kiterjedt. Egy esetleges leszámolás sorozat első jeleiként ebben az időszakban több rendőr követett el gyanús körülmények között öngyilkosságot. Később rendőrök, és politikusok érintettségéről beszélt az a Nógrádi Zsolt is, akinek testvérét elítélték apja, egy olajmaffia pénztárnoka megöléséért. A történet fontos szereplője Sándor István, „Papa” is, akit egy nappal az olajbizottsági meghallgatása előtt tartóztattak le, és tartottak ártatlanul előzetesben hónapokig.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.