BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Gyurcsány bejelentette a változásokat!

A Világgazdaság korábbi információjának megfelelően, Gyurcsány Ferenc miniszterelnök kora délután bejelentette a kormány összetételében történő változásokat.

Szilvásy György a polgári titkosszolgálatokért felel majd,  Kiss Péter lesz a Miniszterelnöki Hivatal vezetője.

Az önkormányzati és területfejlesztési miniszter, Lamperth Mónika Kiss Péter helyére megy, a szociális és munkaügyi tárcát vezeti.

A területfejlesztés a jövőben Bajnai Gordonhoz tartozik, aki eddig fejlesztéspolitikai kormánybiztos volt.

 Létrejön egy új tárcanélküli miniszteri poszt; a kormányzati koordinációért Draskovics Tibor felel majd.

Két változás lesz az államtitkárok között. Iváncsik Imre honvédelmi államtitkár Szilvásy György szakállamtitkára lesz, helyét Vadai Ágnes szocialista képviselő foglalja el.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.