A Magyar Kajak-Kenu Szövetség elnöksége elfogadta az Angyal Zoltán szövetségi kapitány által javasolt és a szakmai bizottság által is támogatott csapatösszeállítást a június 28-án kezdődő spanyolországi Európa-bajnoksággal kapcsolatban.
A válogatóversenyek eredményeihez képest mindössze két 200 m-es számban változott az induló személye. A múlt hétvégi országos bajnokságon C-2- ben győztes paksi Kozmann György és a csepeli Kolonics György duója a legrövidebb távon nem él a részvétel jogával "az olimpiai számokra, azaz az 500 és 1000 m-es futamra összpontosít", így a Szegeden mögöttük második Horváth Gábor-Fürdök Gábor kettős indul- hat Pontevedrában.
A kajakos Gyertyános Gergely mindhárom 200-as számban kvalifikálta magát az Eb-re, de mivel így a programja túl zsúfolt lenne, párosban nem a Beé Istvánnal alkotott ob-győztes duójuk, hanem az ASE fiatalja, Boros Gergely-Molnár Péter egység képviseli majd Magyarországot a kontinensviadalon. A szakmai stáb az ismert okok - Janics, Fábiánné és Angyal belharca - ellenére jó szereplést vár a magyar csapattól, különösen a világversenyeken rendre remeklő négyesektől, illetve a párosoktól remél aranyérmet, de egyéniben több versenyzőjétől reméli, hogy a dobogó legfelső fokára állhat fel a spanyolországi megméretés eredményhirdetésénél.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.