BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Fidesz: cinikus, hogy Gál J. a tűzijáték főszervezője

A kormány az augusztus 20-i tűzijáték előkészítése kapcsán megtesz mindent, amit tavaly elmulasztott, de ezzel a Fidesz véleménye szerint beismeri a tavalyi hibákat - mondta Lázár János, az Országgyűlés Honvédelmi és rendészeti bizottságának fideszes elnöke - idézi a Magyar Nemzet a távirati irodát.

„Vitathatatlanul rendkívül alapos az előkészítés, amely figyelembe veszi az ombudsmani és szakmai kritikákat, de a mi megítélésünk szerint ez maga a beismerő vallomás” – fogalmazott Lázár János.

A beismerő vallomásnak az a konzekvenciája, hogy a kormányzatnak kártalanítania kell azokat, akik a tavalyi tűzijátékon történt tragédiában megsérültek, vagy elveszítették hozzátartozóikat.

Lázár János közölte: cinikusnak tartja, hogy a Miniszterelnöki Hivatal államtitkára, Gál J. Zoltán megbízást kapott az augusztus 20-ai rendezvény megszervezésére, miután az ombudsmani jelentés tavaly elmarasztalta „lényegében az egész Miniszterelnöki Hivatalt".

Mint mondta, tavaly Szilvásy György kancelláriaminiszter a tragédia után az illetékes bizottság, valamint a parlament előtt és az MTI-nek is megnevezte azokat a személyeket, a főosztályvezető, a szakállamtitkár és Gál J. Zoltán politikai államtitkár személyében, akik dönthettek volna a tűzijáték sorsáról.

A politikus kifejtette: Fidesz azt kéri a kormánytól, hogy mérlegelje újra a főszervező személyét. Azt követeli továbbá, hogy a folyamatban lévő bírósági eljárásokban a kormány kezdeményezzen peren kívüli egyezséget a károsultakkal. Hozzátette: a kormány elhárította mind a jogi, mind az erkölcsi felelősséget.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.