Kapolyi: a baloldal saját munkásosztályát lehetetlenítette el
Kapolyi László ellentmondásosnak érzi, hogy a leggazdagabb magyar országgyűlési képviselőként a Magyar Szociáldemokrata Pártot vezeti.
A politikus a 168 órának elmondta, abban a pillanatban átadja a pártvezetést, mihelyt lesz olyan, aki továbbviszi a magyar szociáldemokráciát. Az MSZP frakcióban ülő Kapolyi szerint, ha nem ült volna be egy másik párt országgyűlési frakciójába, az életben nem kerül egyetlen szociáldemokrata sem a törvényhozásba.
„Fájlalom, hogy az MSZDP a rendszerváltáskor elpuskázta a lehetőséget.
Ha az akkori vezetés meg se mukkan, csak kiteszi a párt címerét a székház falára, biztosan parlamenti párt 1990-ben az MSZDP.” – mondta Kapolyi.
Az üzletember úgy látja: "a baloldal a 90-es évek elején a privatizációt kísérő gyárbezárásokkal saját munkásosztályát lehetetlenítette el. Rendjén volt a politikai rendszerváltás, a gazdaságból viszont sokkal lassabban kellett volna kivonulnia az államnak, az lett volna az ésszerű ha etatizmussal őrzi Magyarország piacait, kapcsolatait."
A politikus üzletember úgy véli a magyar árampiac liberalizáció nemcsak az MVM-et és saját vállalkozását tenné tönkre, de a villamos energia árát is megnövelné. Szerinte a multik nyomást gyakorolnak a liberális politikusokra, hogy segítsen nekik betörni a magyar piacra.


