BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Világbajnok a junior vízilabda válogatott

A magyar férfi junior vízilabda-válogatott megnyerte az egyesült államokbeli Long Beach-ben rendezett korosztályos világbajnokságot, miután a döntőben három góllal, 9-6-ra legyőzte Olaszország legjobbjait.

Magyar együttes 1995 után másodszor lett aranyérmes ilyen tornán. Keszthelyi Tibor csapata végig vezetve, magabiztosan kerekedett felül olasz riválisán, a gárdából ismét a felnőtt válogatottban is szereplő Varga Dénes volt a legeredményesebb három góljával.

A bronzérmet, a szerbeket 12-8-ra verő horvátok szerezték meg. A vb gólkirálya. holtversenyben a horvát Muslinnal . Varga lett 28 találattal és őt választották a torna legértékesebb játékosának is. A legjobb kapus címet Bisztritsányi Dávidnak ítélték oda, míg az All-Star csapatba Bisztritsányi és Varga mellett a center Hárai Balázs is bekerült.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.