BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Alaposan megemelték az államfő fizetését - A kabinetfőnök javasolta Sarkozy bérének "rendezését"

 A francia parlament kedden jóváhagyta az államfő fizetésének 140 százalékkal történő emelését. Ennek köszönhetően Sarkozy az eddigi havi 8.300 euró helyett 20.000 eurót kap majd, s ily módon éves gázsija a jelenlegi 101.488 euróról 240.000 euróre nő.

 A fizetésemelést Sarkozy kabinetfőnöke, Emmanuelle Mignon javasolta. A szándék nyilvánvalóan az volt, hogy a francia államfő fizetése "felzárkózzék" a francia kormányfő fizetéséhez. Az ORF osztrák tévé által idézett Figaro cimű párizsi lap szerint külföldiek meglepőnek tartják, hogy eddig egy egyszerű francia miniszter havonta többet keresett - 13.471 eurót - mint maga az államfő. Sőt, egy francia államtitkár havi fizetése is 12.795 euró.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.