Lendvai: a jobbik énem zsaroljon meg
Népszavazást lehet tartani a közélet tisztaságát és a demokrácia átláthatóságát kérdésként feltevő gondolatokról, de jó volna, ha nem kellene - nyilatkozta Lendvai Ildikó az InfoRádiónak.
A politikus közölte: "megpróbálkoznak" a kétharmados törvényeket megalapozó ötpárti tárgyalásokkal, de nem szeretnének abba a zsákutcába "belelépni", amely eddig lehetetlenné tette az ehhez hasonló fontos kétharmados törvények megoldását.
A frakcióvezető emlékeztetett arra, hogy a legtöbb esetben hosszú hónapok, esetleg évek tárgyalásai után sem jutottak eredményre a képviselők.
Ezt nem szeretnénk, ezért életben tartjuk a lehetőséget, hogy esetleg népszavazás döntsön - tette hozzá.
Arra a felvetésre, hogy ezt az ellenzék zsarolásnak nevezte, Lendvai Ildikó azt mondta: "vállalom, ha engem meg kell zsarolni, hogy végre a jövedelmemet átláthatóvá tegyem, nincs így, akkor a jobbik énem csak zsaroljon meg!"
Szerinte a népszavazási kezdeményezés bejelentése máris hozott hasznot, ugyanis a Fidesz is előállt javaslatokkal, amelyek között van elfogadható is, az öt párt pedig folytatta a megrekedt egyeztetéseket.
Lendvai Ildikó elmondta: reményei szerint megszületik a parlamenti megállapodás ezekben az ügyekben.
Navracsics Tibor a TV2 reggeli műsorában parasztvakításnak nevezte a kormányfő kezdeményezését. Azért is komolytalannak tartja a miniszterelnökkezdeményezését, mert egy irritáló problémát csak 2014-től oldana meg. (Ismert, hogy Gyurcsány Ferenc hétpontos javaslata egy 2010-től 2014-ig tartó átmeneti időszak után a következő ciklustól lépne életbe - VGO szerk.) Mint a Fidesz frakcióvezetője elmondta: az öt parlamenti párt között az SZDSZ kezdeményezésére már korábban elkezdődött egy egyeztetési folyamat, ám a Gyurcsány Ferenc mintha erről nem tudott volna. A politikus szerint pártja abban érdekelt, hogy ennek a tárgyalássorozatnak az eredményeként szülessen meg egy elfogadható törvénytervezet.
Navracsics azt is lemondta: soknak tartja a főállású képviselőknek szánt bruttó 800 ezer forintot.


