Minden nap kilenctől ötig leteszik a tollat tizennégy stúdió munkatársai az álomgyárakban, miután a megelőző bértárgyalásokon nem született megállapodás a film- és televíziós szerzők bérezéséről.
A tizenkétezer tagot számláló amerikai Írószövetség, és a Film- és Televízió Producerek Szövetségének szerződése október végén lejárt, a bértárgyalások azonban már a nyár folyamán kudarcba fulladtak: a szerzők hiába követeltek nagyobb részesedést a filmek DVD-n és interneten történő forgalmazása után.
A producerek szerint az írók elhamarkodottan és felelőtlenül döntöttek a sztrájkról, a szerzők viszont úgy vélik, a filmesek részéről nem érkezett semmilyen érdemi válasz az Írószövetség kéréseivel kapcsolatban. A hollywoodi írók utoljára 1988-ban nyúltak a sztrájk eszközéhez, a munkabeszüntetés akkor 500 millió dolláros veszteséget okozott a filmiparnak.
A mostani akció előreláthatólag csak a jövő év elejétől érezteti majd a hatását, a stúdiók ugyanis rendelkeznek annyi tartalékkal, hogy januárig nélkülözni tudják az írók munkáját, a sztrájk azonban mindenképpen akadályozni fogja egyes műsorok, elsősorban a szappanoperák sugárzását, ezek szövegét ugyanis csak a képernyőre kerülés előtt nem sokkal készítik el.
A munkabeszüntetés várható hatásait az is befolyásolja, hogy a társ-szervezetek, mint a kamionsofőrök, és más stábtagok szakszervezetei csatlakoznak-e az írókhoz. Ha a szerzőknek sikerül áttörést elérniük, az komolyan befolyásolhatja a filmes szakma más tagjainak tárgyalási helyzetét is. A Moziszínészek Céhe például már bejelentette: csak az írókéval megegyező kondíciókkal hajlandóak megújítani szerződésüket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.