BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Nem doktor!? Vádemelés a fideszes politikus ellen

Vádat emelt az ügyészség Salgótarján fideszes alpolgármestere ellen, aki jogosulatlanul doktori címet használt. Fenyvesi Gábor ellen öt rendbeli közokirat-hamisítás bűntette és öt rendbeli magánokirat-hamisítás vétsége a vád - idézi a Távirati Iroda értesülését az Index.

A politikus a Miskolci Bölcsész Egyesület Nagy Lajos Király Magánegyetemén végzett - az intézmény nem jogosult államilag elfogadott diploma kiadására. Fenyvesi elmondta: nem tudta, hogy nem használhatja a doktori címet.

Az intézmény elnöke azonban erre rácáfolt: minden hallgatójuk aláír egy nyilatkozatot, melyben a fentieket tudomásul veszi. Az ügyészség bizonyítottnak látja, hogy Fenyvesi tudta, milyen iskolába jár.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.