BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Ombudsman: az NBH 2006 őszén túllépte hatáskörét

Nem a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH), hanem a bíróságok és a szabálysértési hatóságok feladata a demonstrációkon résztvevők által tanúsított magatartás megítélése - olvasható a stop.hu-n az állampolgári jogok országgyűlési biztosának MTI-hez eljuttatott közleménye.

Az országgyűlési biztos meggyőződése szerint 2006 októberében az NBH-nak nem volt tudomása olyan terrorveszélyről, provokációról vagy más hasonló körülményről, amely "okot adhatott volna a lakosság irányában bármilyen fellépésre.

Szabó Máté arra a közleményre utalt, melyben az NBH 2006 őszén arra hívta fel az állampolgárok figyelmét, hogy a tömegzavargásokban való passzív részvétel is minősülhet bűncselekmény-elkövetési magatartásnak.

A biztos megállapította, hogy nem az NBH, hanem a bíróságok ill. a szabálysértési hatóságok feladata a demonstrációkon résztvevők által tanúsított magatartás megítélése. Szabó szerint a közlemény alkalmas volt az állampolgárok megtévesztésére.

Az ombudsman a polgári nemzetbiztonsági szolgálatokat irányító tárca nélküli minisztertől azt kérte, hogy a jövőben az NBH ne lépje túl hatáskörét.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.