Gráf a miniszterelnökségéről: Nem aktuális
Megjegyezte ugyanakkor, hogy mérsékelheti az árakat a tavalyinál jobb gabonatermés. Erre véleménye szerint minden eshetőség adott, ugyanis az időjárás lényegesen kedvezőbb idáig, mint 2007 hasonló időszakában.
Belpolitikai kérdésekről szólva azt a véleményét hangoztatta, hogy a jelenlegi koalíció újraélesztésének kérdése még nincs teljesen lezárva. Az agrárminiszter - aki egyben tagja az MSZP elnökségének is - kiemelte, hogy egy előrehozott választás sem az MSZP, sem az SZDSZ, de az ország érdekét sem szolgálná - tudósít a hirado.hu az MTI alapján.
A miniszterelnöki poszt esetleges betöltésére vonatkozó újságírói kérdésre Gráf József hangsúlyozta, hogy egész életében az agráriumban dolgozott, s úgy gondolja, erre a képességei megfelelnek. Azt nem nagyon tudja elképzelni, hogy az egészségügy vagy az oktatás problémáival mélyrehatóan foglalkozzon - tette hozzá.
Arra a kérdésre, hogy semmiképpen nem vállalná-e a miniszterelnöki posztot, azt mondta: "Én azt gondolom, hogy nincs is ilyen forgatókönyv, ez egy politikai kívánalom, tényleg a politikai kompromisszumkészségem, a másik oldal iránti nyitottságom hozza fel ezeket a véleményeket. Én azt gondolom, hogy ez nem aktuális jelen pillanatban." Hozzátette: a politikában azt, hogy "soha" vagy "semmi", nagyon nehéz kimondani. Ugyanakkor leszögezte, hogy szerinte "ez a forgatókönyv nem fog bekövetkezni."


