BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Milyen nyomokat hagyott nekünk az esti vihar?

Mintegy százszor riasztottak viharkárok elhárítására - közölte Dobson Tibor, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője.Az országon átvonuló vihar miatt elsősorban a dunántúli megyékben kellett műszaki mentést végezni a tűzoltóknak - tudósít a Klubrádió.

A szóvivő a hétfő esti és éjszakai vihar jellemző káresetei között említette, hogy sok fa kidőlt, ágak szakadtak felső vezetékekre, közterületekre, gépkocsikra, valamint sok helyen kellett vizet pincékből és mélyebben fekvő területekről szivattyúzni, és megtisztítani az átereszeket. Néhány helyen villámcsapás okozott tüzet, Vas megyében Szombathelyen lakóházba, a Baranya megyei Gödre településen pajtába, néhol fákba csapott a villám.

A szóvivőnek személyi sérülésről nem volt tudomása. A vihar okozta épületkárok kapcsán elmondta, hogy több helyen, így a fővárosban, Győrött és Sopronban cserepeket fújt le a szél a tetőről, ezek helyi és szórványos esetek voltak.

Korábbi részletek itt olvashatók

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.