BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Ausztria ne vegyen részt a foci Eb-n! – Meglepő petíció

Innsbruckban a bíróság 1500 euró (kb. 300 ezer forint) összegű pénzbírsággal sújtott egy férfit, amiért internetes petíciójában azt sürgette, hogy Ausztria ne vegyen részt a jövő hónapban rendezendő labdarúgó Európa-bajnokságon.

A bíróság azért ítélte el Michael Kriesst, mert ártott Ausztria hírnevének azzal, hogy az online petíció mellé rárakta Ausztria nemzeti címerét. Michael Kriess apja, Werner Kriess 15 alkalommal játszott az osztrák válogatottban az 1970-es évek elején.

„A visszalépésre irányuló követelésünk vitát akart kezdeményezni. Vitát arról, hogy miért hanyatlik az osztrák labdarúgás. 2000 óta ugyanis Ausztria a 72 lejátszott mérkőzésből 52-öt elvesztett” – érvelt az ifjabb Kriess.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.