Közélet

Felipe Massa nyerte meg a vb nyolcadik futamát

Kettős Ferrari-sikerrel zárult a Forma-1-es világbajnokság nyolcadik futama, a Francia Nagydíj: a viadalt a brazil Felipe Massa nyerte meg, a második helyen pedig a vb-címvédő Kimi Räikkönen végzett.

A Magny- Cours-ban rendezett 70 körös versenyen az olasz Jarno Trulli (Toyota) lett a harmadik. Massa, aki idei harmadik futamgyőzelmét szerezte meg, 48 ponttal az élre került a vb-összesítésben, az eddigi éllovas lengyel Robert Kubica (BMW-Sauber) a második 46 ponttal, míg Räikkönen a harmadik 43-mal. A brazil pilóta a második helyről rajtolt, és a 38. körben sikerült megelőznie a műszaki hibával küszködő csapattársát, majd előnyét biztosan megőrizve, fölényesen nyert. Gond nélkül lezajlott a rajt, a két ferraris megtartotta vezető pozícióját: az első kör végén Räikkönen, Massa, Trulli volt a sorrend. Räikkönen a 21. körben járt a boxutcában, Massa még maradt kettőt, de nem változott a helyzet. A zárás előtt 18 körrel Räikkönen másodszor is a boxban járt, Massa ismét maradt egy körtés megtartva vezető pozícióját, az első helyre tért vissza. Következik: Brit Nagydíj, július 6. (Silverstone).