Végre! Megvan az első arany! Vajda Attila megnyerte!
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságVajda Attila kenu 1000 méteren nyerte a magyar csapat első aranyérmét Pekingben.
Vajda Attila gyönyörű versenyzéssel a második ötszáz méteren beleerősítve, a végén pedig több mint egy hajóhossz előnnyel nyerte az 1000 méteres kenu egyes versenyt.
A magyar kenus ezzel megszerezte a magyar csapatnak (és persze saját magának) az első aranyérmet.
A második helyen Athén olimpiai bajnoka, a spanyol David Cal végzett, míg harmadik helyre a kanadai Thomas Hall lapátolt.
A magyar csapat első aranyérme után a 31. helyen áll az éremtáblázaton, a norvégok mögött és brazilok előtt.


