BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Bush ma nagy bejelentést tesz Magyarországgal kapcsolatban

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Washington hét országra, köztük Magyarországra is kiterjeszti a vízummentességet; erről George Bush amerikai elnök helyi idő szerint péntek délelőtt tesz ünnepélyes bejelentést a Fehér Ház rózsakertjében.

Bush az érintett országok nagykövetei jelenlétében fogja bejelenteni, hogy hat EU-állam, Magyarország, Csehország, Szlovákia, továbbá Észtország, Lettország és Litvánia, valamint Dél-Korea esetében eltörlik a vízumkényszert - számol be a Hírszerző az MTI alapján.

A hét ország néhány héten belül, már novemberben csatlakozhat a vízummentességi programhoz; a magyar állampolgárok is vízum nélkül utazhatnak majd a tengerentúlra. A vízummentes státust megszerző országok listáját a Fehér Ház nem erősítette meg, mert azt Bush fogja bejelenteni. A Bush-adminisztráció a vízumkényszer eltörlésével az Egyesült Államok szoros szövetségeseit "jutalmazza".

A programnak jelenleg 27, többségében nyugat-európai állam a tagja. A vízummentességi körön való kívül maradás fájó pont volt több olyan új NATO-szövetséges számára, amely tevékenyen támogatta az Egyesült Államok iraki és afganisztáni háborús erőfeszítéseit. Ezen országok némelyike, például Lengyelország nem tudott bekerülni a vízummentességet első körben megszerző országok csoportjába, mivel nem tudta teljesíteni a feltételeket - a vízumelutasítási arány 10 százalék felett van. Washington tárgyalt a vízummentességre aspiráló Görögországgal is, amely szintén kimaradt a mostani körből.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.