Közélet

Barátságtalan évadzáró, megérdemelt sikerrel

A magyar labdarúgó utolsó idei mérkőzését Belfastban játszotta, Észak-Írország ellen. A csapat - hiába az ítéletidő, és a pokróc keménységű észak-ír védők - sikerrel vette a zárómeccset: Torghelle Sándor és Gera Zoltán góljával megérdemelten győzött 2-0-ra.

Észak – Írország - Magyarország 0–2 (0-0)

Belfast, Windsor Park,
vezette: Robert Schörgenhofer (Mario Strudl, Matthias Winsauer)

Észak - Írország: Taylor (Mannus, 46.) – Duff (McGinn, 55.), Baird, Evans, McGivern – Gillespie, O’Connor (Feeney, 82.), Clingan, Brunt (Paterson, 70.) – Healy (Thompson, 88.), Lafferty (Shiels, 46.). Szövetségi kapitány: Nigel Worthington.

Magyarország: Babos – Bodnár, Juhász, Vanczák, Halmosi – Vadócz - Tóth B. (Dárdai, 88.), Huszti (Dzsudzsák, 84.) – Gera, Torghelle (Feczesin, 81.), Rudolf. Szövetségi kapitány: Erwin Koeman.

Gólszerző: Torghelle (57.), Gera (71.)
Sárga lap: Lafferty (29.), Healy (81.)

Az első félidő kezdeti időszaka kiegyenlített játékot hozott, ám aztán fokozatosan fölénybe kerültek a mieink. Igazán nagy gólszerzési lehetőség eleinte ugyan nem adódott számunkra, ám percről-percre bátrabban, határozottabban futballozó együttesünk egyre dominánsabbá vált. Az első negyvenöt percben sokkal több helyzetet dolgoztunk ki, mint az észak-írek, s a statisztika szikár tényei alapján a mieink éppen kétszer annyit birtokolták a labdát, mint a házigazdák. A játékrész finisében Juhász Roland összefejelt Sammy Clingannal, a magyar védőnek felszakadt a szemhéja - amit azután három öltéssel kellett összevarrni.
Juhász a pályán maradt, s így közelről láthatta, ahogyan vezetést szerzett a magyar csapat: az 57. percben Huszti Szabolcs jobb oldali beadása után Torghelle Sándor hét méterről gurított a bal alsó sarokba (0-1).

A gól után aktívabbá vált az észak-ír együttes, ám válogatottunk is lendületben maradt, s a 71. percben kétgólosra növelte előnyét. Ekkor Babos Gábor kirúgása után Gera Zoltán elé került a labda, támadónk pedig 22 méterről a jobb alsó sarokba bombázott (0-2). A meccs finisében próbálkoztak szépítéssel a házigazdák, ám a minden szempontból egyre nagyobb fölénybe kerülő agyar csapat magabiztosan őrizte előnyét, sőt, akár újabb gólt is szerezhetett volna. Ez ugyan nem sikerült, ám Erwin Koeman együttesének megérdemelt győzelmét nem fenyegette veszély.