BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Orbán Viktor és Tőkés László együtt kampányolnak

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A Fidesz elnöke és a romániai magyar EP-listavezető megállapodtak abban, hogy kölcsönösen részt vesznek egymás európai parlamenti kampányában.

Tőkés László meghívta Orbán Viktort, hogy jöjjön el Erdélybe az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) és a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) közös listája mellett kampányolni - írja a hirado.hu. A Fidesz elnöke megtiszteltetésnek nevezte a meghívást, és azt kérte, hogy Tőkés László is vegyen részt a magyarországi kampányban.

Tőkés kiemelte, ha nincs is "szupranacionális pártjuk", de úgy készülnek fel a kampányra, mintha egy pártban volnának a felvidékiek, a magyarországiak és az erdélyiek. Mint mondta, ebben kérte a Fidesz támogatását.

A politikus úgy vélte: az egységes magyar európai képviselettel és a határok eljelentéktelenedése folytán "lehetővé válik bizonyos értelemben még Trianonnak a korrekciója" is.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.