BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kóka: Ne söpörje el a költségvetési szigor az adócsökkentést

A szigorú, takarékos költségvetést és a 3,8 százalékos hiánycél megtartását támogatja a liberális frakció, Kóka János, a képviselőcsoport vezetője ugyanakkor - a részletek ismerete híján - nem nyilatkozott arról, az önkormányzatoktól elvonni tervezett 120 milliárd forint találkozik-e az SZDSZ-frakció egyetértésével.

Kóka János vezetésével Bajnai Gordon miniszterelnökkel és Oszkó Péter pénzügyminiszterrel tárgyaltak az SZDSZ képviselői. A megbeszélés után Kóka azt mondta, arra kérték a kormányt, az adócsökkentés kapjon prioritást a 2010-es büdzsé tervezésénél. A liberálisok azt is szeretnék, hogy a vállalkozások adóterhei is csökkenjenek, "ne söpörje el azokat a költségvetési szigor".

Arra a kérdésre, egyetért-e az SZDSZ frakciója a 120 milliárdos, önkormányzatokat érintő elvonással, Kóka úgy válaszolt, nem ismerik ennek részleteit, így a támogatásról sem tud mit mondani. A liberális képviselőcsoport ugyanakkor várja, milyen javaslatokat tesz a kormány a helyhatóságok feladatainak csökkentésére. Ezek alapján kell ugyanis kigazdálkodni a 120 milliárdot.

Kóka szerint az önkormányzatok sok esetben még mindig pazarlóan gazdálkodnak. A frakcióvezető példaként azt említette, nagyon magas egy önkormányzati tulajdonú cég felügyelő bizottsági és igazgatósági tagjainak száma, vagy túlzott, hogy 30 ezer, közpénzből fizetett önkormányzati képviselő van Magyarországon. Az SZDSZ politikusa a közlekedés finanszírozásával kapcsolatban úgy nyilatkozott, a vasúti reform több elemét támogatják.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.