BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Tévedett a kormányszóvivő: mégis vonatkozik a létszámstop a Rendőrségre?

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A Független Rendőr Szakszervezet érthetetlennek és elfogadhatatlannak tartja, hogy kormányzati részről a Rendőrséggel szemben megfogalmazott elvárásokkal és az azok végrehajtásához ígért támogatásokkal ellentétes megszorító intézkedések születnek. Napok óta vezető hírként hangzik el a különböző médiákban, hogy a romák sérelmére elkövetett bűnügyek felderítéséhez a kormány minden segítséget megad a Rendőrség számára. A szavak és a tettek azonban mást mutatnak - derül ki a szakszervezet közleményéből.

2009. július 28-án MTI közlemény jelent meg arról, hogy az aznapi kormányszóvivői tájékoztatás szerint a miniszterelnök által az államigazgatásban elrendelt létszámstop a Rendőrségre nem vonatkozik - olvasható a közleményben, amely így folytatódik: Úgy tűnik azonban, hogy Szollár Domokos kormányszóvivő nem volt tisztában a következő napon megjelenő kormányhatározat tartalmával, vagy az tévedésből hibás szöveggel jelent meg!

A norma ugyanis nem tartalmaz olyan rendelkezést, mely szerint hatálya alól a Rendőrség, vagy, ahogy az MTI hír szerint kormányszóvivő úr fogalmazott: „a Rendőrség utcán, illetve a bűnüldözésben dolgozó erői” kivételt képeznének a tilalom alól.

"Közismert, hogy a Rendőrség hosszú évek óta létszámhiánnyal küzd, mely jelenleg papíron 1.300 fős mínuszt jelent. A tényleges létszámhiány azonban ennél jóval több, mivel a kormány a Rendőrség 45 ezer főben meghatározott létszámával szemben tavaly és idén is csak 43 ezer álláshely betöltéséhez biztosított költségvetési fedezetet. Ez már összességében 3.300 rendőrt, azaz 2-3 főkapitányság személyi állományát is kiteszi.

Ilyen viszonyok között ne csodálkozzon senki, ha a Rendőrség nem képes Magyarország közrendjét és közbiztonságát a polgárok által elvárt színvonalon biztosítani! Az elrendelt létszámstop ráadásul nem csak az új munkaerő felvételét, hanem a már állományban levők megyei főkapitányságok közötti áthelyezését is lehetetlenné teszi, mivel a rendőri vezetők nem tekinthetnek el a kormány határozatának végrehajtásától.

Mindezekkel szemben a Független Rendőr Szakszervezet határozottan tiltakozik, egyidejűleg felhívja az igazságügyi és rendészeti minisztert, hogy soron kívül vizsgálja meg a kialakult helyzetet és tegye meg a kormányzat rendvédelemre vonatkozó kommunikációjával összhangban álló intézkedéseket a létszámstop feloldása érdekében." - áll a szakszervezet közleményében.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.