BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Vizsgálat indult a Nyírőben az őssejt-ügy miatt

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Vizsgálatot rendelt a fővárosi Nyírő Gyula Kórház főigazgatója, hogy megtudja: pontosan mi történt abban a tömbben, amit egy magáncégnek adtak bérbe, s ahol hétfőn elfogták az illegális őssejt-beültetéssel gyanúsítottakat - írja a Népszabadság.

Az ÁNTSZ szerint nem volt engedélye a kórháznak arra, hogy a területén őssejt-beültetést vagy magzati abortumot gyűjtsenek. A beavatkozásokhoz a marcali és a nagyatádi kórházból is gyűjtöttek abortumot - számol be a klubradio.hu az MTI alapján.

A Népszabadság felidézi, hogy a Nyírő Gyula Kórház főigazgatója és az intézmény területén működő Róbert Károly Körúti Egészségügyi Szolgáltató Kft. is elhatárolódott a történtektől. A kórház a bérlőjére, a bérlő a kórház orvos-igazgatójára hárítja a felelősséget. A magáncég közleménye szerint intézetükben őssejt-kezelés soha nem zajlott, a négy ember letartóztatásával végződő "orvosi beavatkozást" is a Nyírő Gyula Kórház orvos-igazgatója rendelte el.

Az ügy pikantériája, hogy az orvos-igazgató - a Népszabadság információja szerint - az őssejt-terápiára készülőkkel együtt, a letartóztatás helyszínén volt.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.