BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A kormány szerint nagyot csökkent a bürokrácia

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A kormány mostanra 25 százalékkal csökkentette a vállalkozások és a lakosság adminisztratív terheit - közölte a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM) pénteken az MTI-vel.

A közlemény szerint a kormány a Magyary Zoltán közigazgatás-fejlesztési program céljait teljesítette egyebek mellett azáltal, hogy 228 eljárásban csökkentette a lakosság adminisztratív terheit. Így az adózási, az állampolgársági, a család- és a házassági ügyek, az ingatlannal, a munkavállalással kapcsolatos ügyek, a nyugdíj-, valamint szociális és más ügyek esetében iktatták ki a felesleges bürokráciát.

A program keretében a vállalkozások ügyintézésével kapcsolatban a tervezett 114-ből december végéig 96 intézkedést hajtottak végre. A megvalósult egyszerűsítések az adózás, a foglalkoztatás, az építésügy, az élelmiszergazdaság és a közigazgatási hatósági eljárás területén jelentős mértékben csökkentették a bürokratikus terheket. Tíz intézkedés végrehajtása még folyamatban van, ezek várhatóan még az év elején lezárulnak - közölték.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.