ENSZ-békefenntartókat gyilkoltak meg
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságLegalább kilenc ENSZ-békefenntartó vesztette életét egy rajtaütésben Mali északi részén. Ez volt a legtöbb kéksapkás halálát okozó támadás a nemzetközi művelet 2013. júliusi kezdete óta.
Az ENSZ mali missziójának tájékoztatása szerint a békefenntartók konvoját motorkerékpárral érkezett, ismeretlen fegyveresek támadták meg az afrikai ország északkeleti részében található Menaka és Ansongo között. A merénylet áldozatai mindannyian nigeri állampolgárok voltak.


