BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Kirúgták a Magyar Nemzet hétvégi mellékletének szerkesztőjét

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Az Index információja szerint nincs vége a tisztogatásnak a Simicska Lajos érdekeltségébe tartozó Magyar Nemzetnél: a lap szombatonként megjelenő, Magazin című mellékletének szerkesztőjét, Fehér Bélát azonnali hatállyal elbocsátották, pedig a melléklet az utóbbi egy évben a hétköznapi példányszám másfélszeresére, olykor duplájára emelkedett.

Az Index úgy tudja, Fehér Béla menesztése megdöbbenést váltott ki a szerkesztőségben, ráadásul a helyére nem helyettese, Margittai Gábor került (őt lefokozták a melléklet beosztott újságírójává), hanem Wekerle Szabolcs, a melléklet korábbi munkatársa, társszerkesztője pedig az a György Zsombor, aki korábban a Hír TV egyik műsorszerkesztője volt, és saját műsora van a Lánchíd rádióban.

A portál szerint a multiknál szokásos kirúgáskultúrának megfelelően Fehér Béla belépőkártyáját bevonták, és ma már be sem kellett mennie a munkahelyére. A szerkesztő negyven évet húzott le a Magyar Nemzetnél, eltávolítása mögött az állhat, hogy az új lapvezetés a hétvégi magazint is politikai célokra szeretné felhasználni.

A laptól kiszivárgó információk szerint a lap átalakítása még korántsem ért véget, egyes újságírók fizetését csökkentették, olyanok kerülnek helyzetbe, akik eddig másodhegedűsök voltak, és ez kihat a lapkészítésre, a napi munkára is.

Mindezen információk azután láttak napvilágot, hogy a Célpont teljes felmondott a HírTV-nél.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.