BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Így ünnepelünk mi - verekedés, tüntetés, népszavazás

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Ellentüntetők várták a miniszterelnököt a Nemzeti Múzeum kertjében, több ezren demonstráltak a kormány ellen a fővárosban, 19 kérdéses népszavazási kezdeményezést jelentettek be a tüntetők.

Több ezren (egyes becslések szerin tízezernél is többen) demonstráltak a kormány ellen március 15-én délután a fővárosban. Az ünnepi demonstrációt „Új magyar köztársaságot! címmel hirdették meg. A Facebookon előzetesen hétezren jelezték, hogy részt vesznek a megmozduláson, amelynek során az egybegyűltek a Keletitől az Astoriáig vonultak. A tüntetés felhívásában a szervezők úgy fogalmaztak: „A Fidesz ellopta a köztársaságot még a hazánk nevéből is, ezért mi egy új köztársaságot akarunk."

A tüntetők népszavazási kérdéseket terjesztenek be. Itt olvashatja a petíciójukat!

Orbán takarodj a Nemzeti Múzeumnál

Nem sikerült fényesen a március 15-ei megemlékezés a Nemzeti Múzeum lépcsőjén. Ellentüntetők várták a miniszterelnököt, akik azt skandálták "Orbán Takarodj!"

Az Index helyszíni tudosítója szerint a tömegben lökdösődés alakult ki az Orbán-párti tüntetők és az ellentüntetők között. Az Orbán-beszéd után az ellenzéki tüntetők elindultak az Astoria felé, a rendőrök sorfalba rendeződve kísérik őket. Az ünneplők és a tüntetők közötti feszült hangulatot mutatja, hogy az Astorián lévő tüntetők et hazaárulónak, szar huligánnak nevezik. Az egyik ünneplő, egy idősebb férfi rátámadt egy újságíróra A szabadúszó videóriporter, Kökényessy Gábor épen az ellentüntetőkről forgatott, amikor a férfi odalépett hozzá, nehezményezve, hogy őt is felveszi. Először csak vitáztak, aztán a férfi a szóváltás után ököllel megütötte Kökényessy. A férfi mellett egy asszony úgy látta, hogy a támadó csak Kökényessy kameráját akarata félrelökni, és a kamera találta el a videóriporter fejét - tudósított a nol.hu.

Egy embert előállítottak a rendőrök garázdaság gyanúja miatt a fővárosban a Magyar Nemzeti Múzeum előtt tartott rendezvényt követő elvonuláskor - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kommunikációs szolgálata.

A kisebb zűrzavartól nem zavartatva Orbán Viktor megtartotta ünnepi beszédét. A miniszterelnök kiemelte, hogy az ország szuverenitásáért folytatott küzdelemnek soha sincs vége, és "ebben csak magunkra számíthatunk" - mondta Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap, a nemzeti ünnepen a múzeumkerti állami díszünnepségen.

A kormányfő szavai szerint a szabadság azt jelenti: minden nemzetnek elidegeníthetetlen joga, hogy a saját útján járjon. Kossuth és Petőfi népe csak mosolyog, ha bárki oktatni akar bennünket szabadságból és demokráciából - fogalmazott.

Az MSZP elnöke nyílt vitára hívta ki Orbán Viktort!

Európával kapcsolatban Orbán Viktor azt mondta: Magyarország Európa része, és jövőjét "a többi nemzettel együtt akarjuk alakítani". Hozzátette: Európa ma tele van kérdésekkel, Magyarország pedig tele van válaszokkal.

Orbán Viktor miniszterelnök szerint az elmúlt években ismét egy erős magyar nemzet kezdett el kovácsolódni. A kormányfő vasárnap, a nemzeti ünnepen tartott budapesti, állami megemlékezésen azt mondta, az elmúlt 25 évben minden magyar megérthette: vagy együtt leszünk sikeresek, vagy sehogy, vagy együtt emelkedünk fel, vagy mindannyian ott ragadunk a sárban. Hozzátette: "együtt vagy sehogy, ez volt a ''48-as forradalom leckéje is".

Orbán Viktor azt mondta, a rendszerváltás után 20 év kellett ahhoz, hogy "együtt tanuljuk meg újra", ha nem fogunk össze, ha nincs erős nemzeti törvényhozás és kormányzat, ha nem ébredünk nemzeti öntudatra, akkor a kemény munka hiábavaló lesz.

Az M1 bakiparádéval indító hírtelevíziójában Lánczi Tamás lecsapta a magas labdát, és arra a kérdésre, hogy „Ugye nagyon sok üzenet volt a beszédben?" azt mondta, „a tipikus orbáni játékossággal" tűzdelt „nagyon erős" beszédet hallottunk - írta a nol.hu.

Gyurcsány: a sajtórabság napja

Gyurcsány Ferenc szerint március 15. 2015-ben nem a sajtószabadság, hanem a sajtórabság napja. A Demokratikus Koalíció elnöke pártja vasárnapi, a budapesti Pilvax kávéháznál tartott megemlékezésén mondta ezt, és - a közszolgálati televízió reggel indult új struktúrájára utalva - úgy fogalmazott: ma útjára indul a "hazugság új köztelevíziója, vagy párttelevíziója". Hozzátette, nem az a baj, hogy azt az emberek pénzéből fizetik és "minden tisztességes emberi normának ellentmond", hanem az, hogy "nyilvánvalóan a hazugság, az embertelenség csatornájává fog válni, egy önmagába forduló és a nemzetet meggyalázó hatalomnak a szolgálatában".


Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.