BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

2018-ban Győrre figyel Európa

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Győr rendezi a 2018-as U18-as atlétikai Európa-bajnokságot - döntött az európai szövetség az amszterdami tanácsülésén.

A magyar szövetség (MASZ) és Győr városának szombati, közös közleményéből kiderül, hogy egyhangúlag kapta Magyarország, azon belül is Győr a rendezési jogot. A versenyre Rieti is kandidált, és az olasz város végül a 2020-as kiírást kapta meg.

Gyulai Miklós, a MASZ elnöke kiemelte, fontos számukra, hogy már a legfiatalabbaknak is olyan minőségű versenyeket tudjanak biztosítani, amiken megtanulnak helytállni és hazai közönség előtt bizonyíthatnak.

Borkai Zsolt, Győr város polgármestere, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke elmondta, hogy Győr hagyományosan kiváló helyszíne nemzetközi sporteseményeknek és örömteli, hogy a 2017-es Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválra épülő új atlétikai központ egy évvel később Európa legjobb fiatal atlétáit láthatja majd vendégül.

A 2018-as győri eseménnyel a Magyar Atlétikai Szövetség az első olyan európai szervezet az 51 tagország közül, amely legalább egyszer minden korcsoport számára rendezett már kontinensviadalt, beleértve a fedettpályás és szabadtéri Európa-bajnokságokat is.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.