BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A zöld közlekedés elterjedése mellett a Főgáz

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A zöld közlekedés elterjedésének elkötelezett támogatójaként a Főgáz CNG Kft. két közforgalmi, bárki számára igénybe vehető és két üzemi sűrített földgáz (CNG) alapú töltőállomással rendelkezik, továbbá Kaposvár tömegközlekedésének üzemanyag-ellátásáról is gondoskodik leányvállalatán keresztül - közölte a cég az MTI-vel.

Az ENKSZ Első Nemzeti Közműszolgáltató Zrt. szakmai irányítása alatt álló Főgáz CNG Kft. 2014 áprilisában nyitotta meg a Budaörsi úti közforgalmi töltőállomását, a 3 éves évforduló alkalmából a cég jelentős kedvezményt nyújt  vásárlóinak. A Budaörsi úti töltőállomáson április 14-től kilogrammonként 315 forintért értékesíti majd a földgázüzemű gépjármű tulajdonosoknak a CNG-t. A listaárhoz képest ez 30 forintos kedvezményt jelent, amelyhez korlátozás nélkül, visszavonásig juthatnak hozzá az ott tankolók.

[caption id="" align="alignleft" width="600"]Kép: AFP Kép: AFP[/caption]A cég másik, bárki számára igénybe vehető CNG töltőállomása Budapesten a Kőbányai úton található. A közlemény szerint a CNG üzemű járművek mintegy 25 százalékkal kevesebb szén-dioxidot és közel 70 százalékkal kevesebb nitrogén-oxidot bocsátanak ki, mint a hagyományos üzemű járművek. Továbbá a CNG üzemű járművek 120-szor kevesebb szilárd részecskét bocsátanak ki, mint a dízel üzeműek.

Az NGVA (Natural & bio Gas Vehicle Association) adatai szerint közel 1,3 millió földgázzal üzemelő jármű található az Európai Unió és az Európai Szabadkereskedelmi Társulás (EFTA) országaiban, amelyekből közel 10 ezer darab a teherautó. A járműveket mintegy 3600 darab töltőállomás szolgálja ki Európa szerte, több mint 170 városban üzemelnek CNG buszok.

Amíg hazánkban sokan a minél zöldebb töltőállomásokra csodálkoznak rá, addig sokan már arról beszélnek, hogy gőzerővel fejlődik az önvezetés technológiája, mely gyökerestül megváltoztathatja a közlekedési szokásokat. Vitézy Dávid a SMART 2017 okos technológiai konferencián kifejtette : szakértők szerint az autók akár kilencven százaléka eltűnhet az utakról a digitális forradalom következményeként, azonban a városok autóforgalma ezzel párhuzamosan megnőhet.

MTI Kép: AFP -->

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.