Közélet

Nem is olyan veszélyes a világra Észak-Korea?

Észak-Korea egyelőre csak közvetlen környékét, Dél-Koreát és Japánt érheti el nukleáris rakétákkal Londoni stratégiai elemzők szerint.

Londoni stratégiai elemzők szerint nagyon valószínű, hogy Észak-Korea már képes csapást mérni rakétára szerelt nukleáris töltettel Dél-Koreára, Japánra és a térségben állomásozó amerikai erőkre, de erősen kétséges, hogy van-e ennél hosszabb távú csapásmérő kapacitása.

Észak-Korea újabb ballisztikus rakétafelbocsátásáról szóló televíziós híradást néznek emberek a szöuli központi pályaudvaron 2017. szeptember 16-án, egy nappal azután, hogy Észak-Korea újabb rakétát bocsátott fel Phenjan egyik külső kerületéből keleti irányba. A még nem azonosított rakéta átrepült Japán második legnagyobb szigete, Hokkaido felett, majd a Csendes-óceánba csapódott.
Forrás: MTI

A legnagyobb londoni politikai-stratégiai kutatóműhely, a Stratégiai Tanulmányok Nemzetközi Intézete (IISS) szerdán ismertetett 300 oldalas idei világjelentésében – Strategic Survey 2017 – „lélegzetelállító” üteműnek nevezi a ballisztikus rakéták kifejlesztését célzó észak-koreai tesztprogramot és az ezt kísérő provokációkat.

A ház szakértői szerint a Hvaszong-14 típusú rakéta hatótávolsága meghaladja a 7500 kilométert, és elvileg elérheti az Egyesült Államok nyugati partvidékét egy 650 kilogrammos vagy ennél kisebb töltettel, de a júliusban tesztelt prototípust egyelőre nem a lehető legnagyobb hatótávolság elérésére, hanem tesztcélokra optimalizálták.

Észak-Korea Hvaszong-14 rakéta IISS
Kapcsolódó cikkek