Közélet

Infarktusos meccsen jutott az Euroliga döntőjébe a Sopron

A házigazda Sopron Basket 68-65-re legyőzte a török Yakin Dogu Üniversitesit pénteken a női kosárlabda Euroliga négyes döntőjének második elődöntőjében. A magyar bajnok ellenfele a vasárnapi fináléban az orosz Jekatyerinburg lesz.

A magyar bajnok 2-7-tel kezdett az újonc isztambuliak ellen, ám egy 11-0-s rohammal fordított, és a második negyedben már 13 ponttal elhúzott. A csaknem telt ház által hajtott hazaiaknál a spanyol Angela Salvadores és a csapatkapitány Fegyverneky Zsófia vitte a prímet, de az előny a nagyszünetre tíz pontra olvadt (40-30).

Fegyverneky Zsófia és Török Zoltán öröme leírhatatlan
Fotó: Tóth Zsombor

A harmadik negyed után is tíz pont volt a különbség, de aztán váratlanul megtorpant a Sopron, és a hajrában átvették a vezetést a törökök.

A mérkőzést Jelena Milovanovic triplája döntötte el 1.2 másodperccel a vége előtt.

Magyar csapat először jutott be az Euroliga döntőjébe.