BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Visszafizette korábbi kölcsönét a Fővárosi Vízművek

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Közel hét éve született az a megállapodás, hogy a budapesti ivóvíz-szolgáltató ismét száz százalékos önkormányzati tulajdonba került.

A Fővárosi Vízművek visszafizette a társaság korábban a befektetők tulajdonában volt részvénycsomagjának visszavásárlására felvett tulajdonosi kölcsön tőkerészét.

Fotó: MTI/Bruzák Noémi

2012 júniusában született az a megállapodás, hogy a budapesti ivóvíz-szolgáltató ismét száz százalékos önkormányzati tulajdonba került. Ennek érdekében a Társaság a többségi részvénytulajdonos Fővárosi Önkormányzattól kapott 12 milliárdos kölcsönből,

illetve saját forrásból finanszírozta a mintegy 15 milliárd forint értékű részvénycsomag visszavásárlását a külföldi befektetőktől. Ennek tőkerészét folyamatosan törlesztette, majd mostanra a teljes kölcsöntőkét visszafizette a fővárosi cég.

A Fővárosi Vízművek a néhány éve indított, feszes gazdálkodással párosuló tevékenységracionalizálásnak és hatékonyságnövelésnek, valamint a nemzetközi színtéren elért eredményeinek köszönhetően meg tudta őrizni pénzügyi stabilitását és eredményességét, amely lehetővé tette a kölcsönnek a tervezettnél korábbi törlesztését.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.