BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Megbüntették az Akko Invest egykori vezető tisztségviselőjét

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A jegybank 5,5 millió forintra bírságolta az Akko Invest korábbi vezető tisztségviselőinek egyikét, ezzel első alkalommal büntetett a menedzserekre vonatkozó speciális előírások megsértése miatt.

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) pénteki közleménye szerint a vizsgálat nem állapított meg tiltott bennfentes kereskedést. A Plotinus tőzsdei részvényeket kibocsátó Akko Invest Nyrt. (korábbi nevén Plotinus Nyrt.) volt vezető tisztségviselője ugyanakkor áthágta a piaci visszaélésekről szóló uniós rendeletben (Market Abuse Regulation, MAR) a vezetők ügyleteire előírt szabályokat.

Fotó: AFP

A volt vezető egyes tavalyi és tavaly előtti ügyletkötéseinél nem teljesítette az évi 5 ezer euró ügyletkötési küszöbérték átlépésére vonatkozó bejelentési kötelezettségét.

Emellett egyes ügyleteit a kibocsátó féléves pénzügyi jelentésének közzétételét megelőző 30 napos tilalmi időszak alatt kötötte meg úgy, hogy a kivételszabályok egyikét sem igazolta.

Az MNB intézkedés alkalmazása nélkül zárta le egy másik piacfelügyeleti eljárását, amely az Akko Invest saját részvény ügyleteivel kapcsolatos piaci manipuláció gyanúját vizsgálta – olvasható a közleményben.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.