BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Ezt pont nem gondolta volna az olaszokról

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Melyik európai uniós országban él a legtöbb fiatal? Miben listavezető Luxembourg? És hogy állnak a magyarok? Népesedési világnap alkalmából több érdekességet is elárult az Eurostat.

2004 óta július 11-ét Népesedési világnapként tartják számon.

Az ENSZ célja, hogy felhívja a világ – főként a harmadik világbeli országok – figyelmét a Föld túlnépesedésének veszélyére.

Képünk illusztráció – Fotó: AFP PHOTO / Mladen ANTONOV

Az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat ebből az alkalomból készített egy interaktív infografikát, amelyen az egyes tagállamok várható népességét, és annak korfáját tekinthetjük meg – tízévenként bontásban, egészen 2100-ig.

Az adatok szerint Európa társadalma alaposan elöregszik majd 2100-ra.

Az Eurostat néhány érdekességet is kiemelt a világnap alkalmából:

  • 2018-ban arányaiban (20,8 százalék) Írországban élt a legtöbb fiatal (0-14 évesek), míg Olaszországban a legkevesebb (13,5 százalék).
  • A legtöbb külföldön született állampolgár – arányaiban – Luxembourgban (46,5 százalék) él, míg a legkevesebb (2 százalék) Lengyelországban.
  • A legvárhatóbb forgatókönyv alapján, az Eurostat legfrissebb előrejelzései szerint 2100-ra az EU-nak 72,2 millió olyan lakosa lesz, aki elmúlt már 80 éves – 43,6 millióval több, mint 2018-ban volt. (Az EU lakossága 2018-ban valamivel több mint 510 millió fő volt.)
  • Az átlagéletkor várhatóan 5 évvel fog kitolódni 2100-ra (43,1-ről 48,7-re).
  • Google News Világgazdaság
    A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

    Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.