Mild-hibrid modellek sorozatgyártását kezdte meg az Audi Hungaria
Az Audi Hungaria megkezdte a mild-hibrid (MHEV, Mild Hybrid Electric Vehicles) hajtásláncú Q3 és Q3 Sportback modellek sorozatgyártását – közölte a cég csütörtökön.
A Q3-modellek az Audi Hungaria első hibridautói. Gyártásukra a vállalat felkészítette a gyártósort, valamint a munkatársakat is.
A karosszériaüzemben egy új padlólemezt építenek be az autóba, amelyre az összeszerelés során felerősítik az akkumulátort. A szereldében három új munkaállomást integráltak, ahol az autó speciális e-alkatrészeit – 12 és 48 voltos rendszer, 48 voltos lítiumion-akkumulátor és DC-/DC-átalakító – építik be.

Alfons Dintner, az Audi Hungaria Zrt. igazgatóságának elnöke a közleményben elmondta: az elektromos korszak minden területen megérkezett az Audi Hungariához. Hozzátette:
a motorgyártásuk után a járműgyártásukat is villamosították.
Az MHEV-technológiájú Q3 és Q3 Sportback modelljeik történelmet írnak: ezek az első, Magyarországon készült elektromos hajtásláncú autók.


