BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Hat krónikus beteg hunyt el a koronavírus-járványban

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Meghalt hat krónikus beteg a koronavírus-járványban, közülük öten 77 év felettiek voltak, a fertőzöttek száma 678-ra nőtt

Meghalt hat krónikus beteg a koronavírus-járványban, közülük öten 77 év felettiek voltak, a fertőzöttek száma 678-ra nőtt – olvasható a koronavirus.gov.hu honlapra szombaton feltett közleményben.

A közlemény szerint a csoportos megbetegedések szakaszában vagyunk, amikor

közösségben, személyes érintkezések útján terjed a fertőzés.

Magyarországon is már bárhol és bárkiben jelen lehet a vírus.

Fotó: ATTILA KISBENEDEK / AFP

A beazonosított koronavírus-fertőzötteknél jóval nagyobb a tényleges vírushordozók száma, akik fertőzhetnek.

A tömeges fertőzés lelassításához nagyon fontos, hogy az idősek, a diákok, a külföldről hazatérők, és aki teheti, az maradjon otthon, továbbá mindenki tartsa be az ajánlásokat és a kijárási korlátozásokat.

Ahogy az eddigi elhunytak adataiból is látszik,

a koronavírus az idősekre a legveszélyesebb,

ezért nyomatékosan kérik az időseket, hogy maradjanak otthon, és a bevásárláshoz kérjék hozzátartozóik vagy az önkormányzat segítségét.

A honlapon elérhető információk szerint a gyógyultak száma 58, 11 399-en vannak hatósági házi karanténban és 19 424 mintavételt végeztek. Az elhunytak száma 32-re nőtt.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.