BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Zöld jelzést kapott az NFL-szezon

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Megállapodott a liga és a játékos-szakszervezet.

A tengerentúli profi amerikaifutball-ligának (NFL) sikerült megállapodásra jutnia a játékos-szakszervezettel (NFLPA) a kollektív szerződés módosításairól, így zöld jelzést kaptak az edzőtáborok, valamint a szezon.

A megállapodás értelmében az edzőtáborokat kedden nyitják meg – az újoncok és az irányítók hétfőn koronavírustesztekkel már megkezdték a felkészülést –, a bajnoki idény nyitányát pedig szeptember 10-re tűzték ki.

Roger Goodell NFL-főnök kiemelte:

olyan átfogó protokollt dolgoztak ki, amelynek célja, hogy a szurkolók, a játékosok, a klubok és a közreműködők számára minimalizálják a koronavírus-járvány kockázatát.

Hozzátette: tudják, minden bizonnyal további kihívásokkal kell majd szembenézniük, ennek ellenére elkötelezettek, hogy biztonságos és teljes szezont rendezzenek 2020-ban, amelynek ezúttal is a Super Bowl lesz a záró csúcseseménye.

A játékosok az edzőtáborban két negatív koronavírusteszttel vehetnek részt, de a táborban azt követően is sűrűn végeznek majd teszteket.

Fotó: AFP

Az edzőtábor első három hetében felszerelés nélküli edzéseket tartanak, a rendes, maximális intenzitású gyakorlások csak az edzőtáborok huszadik napján kezdődnek. Az edzőtáborokban a megszokott kilencven játékost csak augusztus 16-ig foglalkoztathatják a klubok – akkor kell kijelölni a nyolcvanas kereteket –, de a létesítményekben egyszerre addig is legfeljebb csak nyolcvan játékos lehet.

A feleknek sikerült abban is megállapodniuk egymással – a többi nagy amerikai ligához (NBA, NHL, MLB) hasonlóan –, hogy a játékosok milyen feltételekkel dönthetnek a szezontól való esetleges távolmaradásukról.

A játékosoknak augusztus 3-ig kell jelezniük, hogy rendelkezésre állnak-e a 2020-as szezonban vagy sem. Döntésük egyrészt végleges, másrészt a szerződésük ennek következtében automatikusan egy évvel meghosszabbodik.

Aki orvosi indok nélkül marad távol, az a szezonra 150 ezer dollárt, aki orvosi indoklással, az pedig 350 ezer dollárt kap a ligától.

Megegyezés született a fizetésekkel kapcsolatban is, így a játékosok akkor sem veszítenek garantált bérükből, ha a szezon valamilyen okból félbeszakad. A pénzt csak részarányosan kapnák meg, de a fennmaradó összeget legkésőbb 2024-ig átutalnák nekik.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.