BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Fontos üzenet adott át a romániai magyar iskolák tanárainak a miniszter

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Kásler Miklós ünnepi köszöntőjével nyitották meg a romániai Magyar iskolák új tanévét.

Élen kell járniuk a magyar identitás megőrzésében, és olyan használható tudást kell adniuk a diákok számára, amely segíti őket az életben

– ezekkel a szavakkal köszöntötte Kásler Miklós a romániai Magyar iskolák pedagógusait a tanévnyitó alkalmából.

Az emberi erőforrások minisztere köszöntőjében kiemelte, hogy a romániai Magyar iskolák pedagógusaira fontos feladat hárul, hiszen az oktatás minőségének fenntartásával és emelésével lehet csak elérni azt, hogy a magyar szülők gyermekeiket magyar óvodákba, majd magyar iskolákba írassák.

Fotó: Máthé Zoltán / MTI

Videoüzenetében együttműködésre szólította fel a fiatalokat,

hozzátéve, hogy bárhol éljenek is a világban, a szorgalommal megszerzett tudásukat felhasználva válhatnak a társadalom hasznos tagjaivá.

Végezetül hangsúlyozta, hogy mind a magyar pedagógusoknak, mind pedig a magyar diákságnak kiemelt szerepe van abban, hogy a 100 évvel ezelőtt aláírt Trianoni békeszerződés után is összetart a nemzet.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.