Közélet

Online konzultáció indult az állatrendőrség felállításáról

Több mint száz állatvédő szervezettel együtt végzett online felmérést az állatrendőrség felállításával kapcsolatban.

Több mint száz állatvédő szervezettel együtt végzett online felmérést az állatrendőrség felállításával kapcsolatban -írja a Nemzeti Állatvédelmi Szolgálat Egyesület közleménye.

A kutatásban 102 állatvédő szervezet vett részt, az eredmények pedig igazolják:

körükben kiemelkedően magas a kezdeményezés támogatottsága.

Sőt, a kérdőíves felmérés rávilágított arra is, hogy a szervezetek 83 százaléka aktív szerepet vállalna az állatrendőrség regionális szintű munkájában, több mint 90 százalékuk pedig lokális feladatokat is ellátna.

A Nemzeti Állatvédelmi Szolgálat Egyesület április 28 és május 7 között online felmérést végzett az állatrendőrség felállításával kapcsolatos támogatottságról.

Fotó: Shutterstock

Az állatvédő szervezeteket mellett azonban elengedhetetlen a lakosság véleményének a megismerése is.

A kormány által nemrégiben végzett online állatvédelmi konzultációból kimaradt az állatrendőrség kérdése, holott az egy külön társadalmi párbeszédet is megért volna. Ezt a hiányosságot pótolja most az Online Konzultáció az Állatrendőrségről, mely a www.nasze.hu/konzultacio oldalon tölthető ki. A kérdéssor mindenki számára lehetőséget biztosít arra, hogy véleményt formáljon az állatrendőrség felállításának szükségességéről, a szervezet feladatainak meghatározásáról, működési kereteinek kijelöléséről.

A NÁSZ Egyesület célja egy olyan állatrendőrség felállítása, amelyet a szakmai szervezeteken túl a közvélemény is mellszélességgel támogat. Olyan szervezet működtetését tűztük ki, amely releváns mértékben hozzá tud járulni az állatkínzások visszaszorításához, a szaporítótelepek felszámolásához, az állatvédelmi programok végrehajtásához, közben pedig közvetítő szerepet tölt be az állatvédő szervezetek és a hatóságok között, támogatja és segíti az állatvédő szervezetek áldozatos munkáját.

Mint ismert, Európa számos országában, így Bulgáriában, Romániában, Írországban és Görögországban is működik valamilyen formában állatrendőrség. Hazánkban az Állatrendőrséget Magyarországnak! csoport munkájának köszönhetően került a kérdés a figyelem középpontjába, országgyűlési képviselőként pedig elsőként álltam melléjük a cél elérése érdekében. A nemzetközi példák tapasztalatai alapján kijelenthető, hogy az állatrendőrség eredményesen hozzájárulhat az állatvédelem hatékonyságának fokozásához ezért a hazai állatvédelem megújulásának is alappillére kell, hogy legyen.

Megalakult a Nemzeti Állatvédelmi Tanács

Az állatjólét ügye Magyarországon a jövőben is biztos pillérekre, tudományos és szakmai alapokra fog épülni.

 

Nemzeti Állatvédelmi Szolgálat Egyesület rendőrség felmérés állatvédelem
Kapcsolódó cikkek