BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A maszkot és a távolságtartást a gyerekek is megsínylették

A legkisebbek még nem tudták kiépíteni az alapimmunitást a leggyakoribb betegségekkel szemben.

A legkisebbek még nem tudták kiépíteni az alapimmunitást a leggyakoribb betegségekkel szemben és mivel nem találkoztak vírusokkal, gyengülhetett az ellenállóképességük – írja a The Guardian cikkére hivatkozva az infostart.

Az elmúlt több mint egy év során alkalmazott távolságtartással, a kijárási korlátozásokkal és az utazások nélkül töltött időszak során nemcsak a koronavírusnak, hanem például az influenzának való kitettség is csökkent: ennek köszönhetően

nem volt szinte egyáltalán influenzajárvány az elmúlt télen.

Fotó: Shutterstock

A virológusokat ugyanakkor aggasztja az RSV, a vírus, amely az egy év alatti gyerekek esetében sokszor igényel kórházi tartózkodást, illetve akár halált is okozhat.

A koronavírus előtti időkben a gyerekek 18 hónapos korukig találkoztak a szezonális vírusokkal, a gyermekkórházakba azonban leggyakrabban azok kerülnek, akik nincsenek még tizenkét hónaposak, és oltatlanként találkoznak a vírussal.

Magyarországon van engedélyezett RSV elleni oltás, amelyet a veszélyeztetett csecsemők kaphatnak meg, köztük a koraszülöttek.

Ebben az oltásban nem kórokozó, hanem ellenanyag található, viszonylag rövid ideig, egy hónapig biztosít védelmet, ezért bizonyos időszakokban havonta adják azoknak, akiknek szükségük van rá.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.