BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Bekeményítettek a német tornászlányok: nem hordják többé a dresszt

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A német női tornász válogatott teljesen felhagyott a korábbi protokollal.

A bázeli tornász Európa-bajnokságon, majd Tokióban láthattuk először, hogy a német tornász bajnoknők a teljes testet takaró mezben jelentek meg a versenyeken. A mozgalmat a 21 éves Sarah Voss indította el, amihez sorra csatlakoztak a tapasztaltabb tornászok is. Az eddigi formaruha mellőzésének célja, hogy azt szeretnék, kizárólag a sportteljesítményükre koncentráljanak. A döntéssel egyben a szolidaritásukat is kifejezik azok iránt, akik a karrierjük során szexizmussal és tárgyiasítással szembesültek. 

Az új trend, amely a több ruha viselését támogatja, más sportágakban is terjed, de ez nem mindenkinek tetszik, a norvég kézilabdás lányokat megbüntették, amiért a szabványnál hosszabb shortot viseltek a mérkőzéseken. Még Pink is kiállt mellettük, aki vállalta, hogy kifizeti a bírságot.

A bajnokok jelezték, hogy a jövőben is tartják magukat az álláspontjukhoz, és az őszi megmérettetéseken is az új versenyruhákat fogják viselni, a sportolónők világszerte összefogtak és követik a példát.

Fotó: MARIJAN MURAT / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP
Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.