BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Veszteséget jelentett az olasz bajnokcsapat

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A Gazzetta dello Sport olasz sportnapilap szerint ez a Serie A történetének legnagyobb vesztesége.

Az olasz labdarúgó-bajnokságban címvédő Internazionale 245,6 millió eurós (88,54 milliárd forintos) veszteséget jelentett be csütörtökön az előző idényre vonatkozóan.

Fotó: Martin Meissner

A milánói egyesület, amely nyáron 11 év után végzett a Serie A első helyén, pénzügyi beszámolójában emlékeztetett: a veszteséget a szponzori bevételek kiesése, döntően pedig a jegyértékesítés hiánya idézte elő, amelyek a koronavírus-járvánnyal voltak összefüggésben. Hozzátették: ettől a szezontól már visszatérhettek a drukkerek a stadionokba, ami egyéb költségtakarékos intézkedéseikkel párosulva kisebb veszteséget eredményezhet. 

A Gazzetta dello Sport olasz sportnapilap szerint a 245,6 millió euró a Serie A történetének legnagyobb vesztesége. 

Az olasz pontvadászatban 36 bajnoki címével toronymagasan legeredményesebb klub, a Juventus a közelmúltban szintén jelentős, 209,9 millió eurós veszteségről közölt adatokat a 2020/21-es idényt illetően.
 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.