BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Az állatkertben is felütötte a fejét a koronavírus

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Három megfertőződött hópárduc is elpusztult.

Koronavírus-betegség következtében a napokban elpusztult három hópárduc a nebraskai Lincoln Gyermek Állatkertben.

Az állatkert pénteken számolt be Ranney, Everest és Makalu haláláról. A hópárducok októberben fertőződtek meg koronavírussal, az állatkert azonban nem tudta kideríteni, hogyan kerültek kapcsolatba a fertőzéssel. 

Az állatorvosok szteroidokkal és antibiotikumokkal kezelték őket, de nem sikerült megmenteni az életüket.

Fotó: Shutterstock

Az állatkert két szumátrai tigrise, Axl és Kumar ugyancsak fertőzött lett, de meggyógyultak. Az állatkert az állatok betegsége alatt is fogadott látogatókat. Amerika-szerte számos hópárduc és más állat kapta el a koronavírus-fertőzést a pandémia alatt. 

Sok állatkertben be is oltották az állatok nagy részét a vírus ellen. 

A Lincoln állatkert nem közölte, hogy náluk oltották-e az állatokat koronavírus ellen.
 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.