BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Így indult a betétdíjas PET-palackok rendszere a szomszédban

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A Szlovák Kereskedelmi Szövetség elnöke elmondta, mire kell ügyelni a PET-palackok visszavételénél.

A Szlovák Kereskedelmi Szövetség elnöke, Nadežda Machútová figyelmeztette a vásárlókat, hogy mire kell ügyelniük a PET-palackok visszavételénél – írja az Új Szó. A szövetség elnöke azt is elmondta, hogy a betétdíjas rendszer lassan indul be, tekintettel arra, hogy a gyártóknak február 1-jéig elhalasztották a kötelezettségüket arra nézve, hogy csak betétdíjas PET-palackokat forgalmazzanak, a forgalmazók pedig június végéig árulhatják a régi csomagolásokat.

Szervezetünk tagjainak nincsenek jelentős problémái a visszaváltógépekkel, amelyek szinte gond nélkül működnek. Ami miatt aggódunk, az az, hogy a betétdíjas rendszer felelőse nem szállítja ki a kézi begyűjtésre szánt zsákokat. A saját márkák regisztrációját is késleltetik egyes hálózatok, ami nagyobb problémát jelent

 – tisztázta Machútová.

Fotó: Shutterstock

Arra kérünk minden polgárt, hogy ne hozzon régi csomagolást az üzleteinkbe, mert ez feleslegesen megnehezíti a munkánkat. Arra kérjük őket, hogy minden egyes palackot ellenőrizzenek, és ha nincs rajtuk a megfelelő »Z« jel, akkor dobják a sárga kukába, ahogy eddig is tették. A betétdíjas rendszer csak július 1-jétől lesz teljes mértékben működőképes, és akkor lesz idő egy alaposabb kiértékelésre

– tette hozzá Machútová.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.