BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A britek aggódnak a királynő egészségéért, aki covidosan is dolgozik

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
II. Erzsébet királynő elkapta a koronavírust, miután közvetlen kapcsolatba került legidősebb fiával, Károly herceggel. A brit uralkodónak enyhe, megfázásos tünetei vannak, és a betegséges ellenére is folytatja a munkát.

A briteket megdöbbentette a Buckingham palota közleménye, miszerint II. Erzsébet királynő annak ellenére sem mond le munkáról, hogy megfertőzödött a koronavírussal. A 96-ik életéve felé közelítő uralkodót a hírek szerint nem döntötte le lábáról a fertőzés, és "a kevésbé megerőltető feladatait" továbbra is ellátja.

A Buckingham palota közösségi oldalait a hírre elárasztották a jókívánságok, és sokan megjegyezték azt is, hogy a trónján 70 éve ülő uralkodónőt hagyni kellene pihenni.

Egek! A királynő 95 éves és covidos. Adjanak neki lázcsillapítót és egy meleg dunyhát, és hagyják, hadd nézzen tévét. A feladatokat ki lehet osztani!

– írta egy kommentelő, míg egy másik ezt fűzte hozzá:

Nem vagyok királypárti, de az ég szerelmére, hagyják már pihenni, hiszen 95 éves!

II. Erzsébet brit uralkodó audiencián fogadja a védelmi minisztérium frissen kinevezett államtitkárát, Eldon Millar vezérezredest a Windsori kastélyben 2022. február 16-án.

Fotó: Steve Parsons / AFP

 

Mennyire komoly a királynő betegsége?

A hírek szerint II. Erzsébet három dózisnyi koronavírus elleni védőoltást kapott, és nincs olyan alapbetegsége (például diabétesz), ami komplikálná a betegségét. Élemedett kora miatt azonban ennek ellenére is veszélyes lehet a koronavírus a lassan 96 éves uralkodóra.

A brit kórházi statisztikák szerint ugyanis a koronavírus-fertőzésben elhunytak csaknem 80 százaléka 65 évnél idősebb volt 2021 utolsó negyedévében, az omikron vírusvariáns megjelenése óta. A Cambrige-i Egyetem adatai szerint a 75 évnél idősebb koronavírus-fertőzöttek 3,4 százaléka halt bele a betegségébe az Egyesült Királyságban. A brit statisztikai hivatala adatai tovább árnyalják ezt a képet: a megerősítő oltást kapott, 90 évnél idősebb betegek túlélési esélyei az oltatlanokénál tízszer magasabb; a háromszor beolott szépkorúak 0,34 százaléka halt bele a fertőzésbe az Egyesült Királyságban.

A királynőnél enyhe, megfázásos tünetekkel jelentkezett a betegség, ezért a brit sajtóban azt feltételezik, hogy az uralkodó a vírus omikron variánsával fertőzött meg.

A brit sajtó szerint II. Erzsébet legidősebb fiától, Károly hercegtől kaphatta el a koronavírust. A brit uralkodó a sokadik a sorban, akiről kiderült, hogy covidos lett; február eleje óta Margit, dán királynőről, és IV. Fülöp spanyol királyról derült még ki, hogy pozitív lett a koronavírus-tesztjük. 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.