BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Orbán Viktor megosztott egy képet az új kormányról

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Orbán Viktor miniszterelnök megbeszélést folytatott politikusokkal a kormányalakításról a Karmelita kolostorban.

Az ötödik Orbán-kormány összetétele egyelőre még nem nyilvános, a miniszterelnök azonban szerdán posztolt egy képet a közösségi oldalaira, amely a Karmelita kolostor előtt készült, és amin több ismerős politikus is szerepel. 

A fotón két korábbi miniszter is szerepel, akik azonban évek óta már nem töltenek be kormányzati szerepet: 

Lázár János, aki 2010 és 2012 között a Fidesz parlamenti frakcióvezetője, 2012-től 2014-ig a Miniszterelnökséget vezető államtitkára, 

azt követően 2018-ig miniszter volt. 

Navracsics Tibor szintén korábban miniszter volt a második Orbán-kormányban: 2010 és 2014 között miniszterelnök-helyettes, valamint közigazgatási és igazságügyi miniszter, 

majd 2014-ben külgazdasági és külügyminiszter volt, majd ugyanebben az évben le kellett mondani, mert megválasztották az Európai Bizottság kulturális, oktatási, ifjúságpolitikai és sportügyi biztosának.

A képen látható 

Nagy Márton, aki 2020-tól miniszterelnöki főtanácsadó volt miniszterelnöki megbízottként, 2015 és 2020 között a Magyar Nemzeti Bank monetáris politikáért, pénzügyi stabilitásért és hitelösztönzésért felelős alelnöki pozícióját töltötte be, 

2015–2017 között a Budapesti Értéktőzsde elnöke volt.

Szalay-Bobrovniczky Kristóf 2016 és 2020 között londoni magyar nagykövet, 2011-től 2016-ig a Századvég Alapítvány ügyvezető alelnöke volt. 

Társtulajdonosa a Századvég Gazdaságkutató Intézet stratégiai tanácsadó cégnek.

Csák János 2011-2014-ig volt Magyarország korábbi nagykövete Londonban, 2014 és 2016 között a Design Terminal elnöke és társtulajdonosa, 1999-2000 között a Mol-csoport elnöke volt.

A negyedik Orbán-kormány több tagjai is szerepel a képen: 

Gulyás Gergely 2018-tól vezeti miniszterelnökséget, Semjén Zsolt, aki 2010-től általános miniszterelnök-helyettes, Nagy István 2018-tól agrárminiszter, Palkovics László a negyedik Orbán-kormányban az újonnan létrejött Innovációs és Technológiai Minisztériumot vezette. 

Varga Judit 2018-tól a Miniszterelnökség európai uniós kapcsolatokért felelős államtitkára, majd egy évvel később igazságügyi miniszter lett, Rogán Antal 2015-től miniszteri rangban a Miniszterelnöki Kabinetiroda vezetője, a miniszterelnök kabinetfőnöke és legvégül Pintér Sándor látható a képen, aki 1998 óta mindegyik Orbán-kormányban belügyminiszteri pozíciót töltött be.

 

Címlapkép: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.