Hárman kapták idén a fizikai Nobel-díjat
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság A kvantumfizikában értek el jelentős sikereket a kutatók.
Megosztva, három kutató kapta idén a fizikai Nobel-díjat – jelentette be a Svéd Királyi Tudományos Akadémia kedden. A döntés értelmében Alain Aspect, John F. Clauser és Anton Zeilinger kapta az elismerést.

A kutatók közösen értek el jelentős áttörést a kvantumfizikában, a fotonok viselkedését vizsgálva.


