BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Több mint 40 nap után távozhatott a kórházból Silvio Berlusconi

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Fekete limuzinnal vitték haza.

Negyvenötnapos kórházi kezelés után hazaengedték Silvio Berlusconi volt olasz miniszterelnököt. Az idős politikus krónikus leukémiához kapcsolódó tüdőfertőzés miatt szorult ellátásra – közölte a kórház pénteken. A 86 éves politikust április 5-én szállították kórházba, és több mint tíz napig szorult intenzív kezelésre.

BERLUSCONI, Silvio
Fotó: Matteo Bazzi

A SkyTG24 televíziós hírcsatorna felvételein az volt látható, hogy Berlusconit egy fekete limuzinnal vitték haza, s pártja a Hajrá, Olaszország! (Forza Italia!) is megerősítette, hogy a politikus elhagyta a milánói Szent Rafael kórházat. Kórházi ellátása után az orvosok azt mondták, hogy Berlusconi krónikus myelomonocytás leukémiában (CMML) szenved. Tájékoztatásukból nem derült ki, hogy mikor észlelték először a rákbetegség jeleit a volt kormányfőn, csak annyit mondtak, hogy nem rövid lefolyású betegségről van szó. 

Berlusconi a Forza Italia! alapítójaként a kórházból május elején rövid videóüzenetet küldött párttársainak és támogatóinak a párt kétnapos milánói kongresszusára. Ebben úgy fogalmazott, hogy készen áll a visszatérésre. A múlt héten két politikai szövetségese látogatta meg a kórházban, Giorgia Meloni miniszterelnök és helyettese, a szállítási tárca vezetője, Matteo Salvini. Berlusconi egészségi állapota az elmúlt években romlott meg látványosan. 2016-ban volt egy szívműtétje, és többször is járt kórházban, amióta három évvel ezelőtt megfertőződött a koronavírussal.
 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.